Hej fina. Jag har känt att jobb och annat tagit tid från träning för mig den senaste tiden. Men den här veckan har jag faktiskt fått ihop mina tre pass (två styrkepass och ett motionspass) så jag är nöjd. Jag ville verkligen satsa på att klara milen under timmen igen och skippade vinlunch igår för att kunna klara det på kvällen. Och det var det ju värt för jag klarade det! Inte med jättemycket marginal men jag är nöjd. Känner att jag tappat snabbhet men uthålligheten och envisheten finns kvar.
Jag vill verkligen känna mig i mitt livs form på bröllopet. Det innebär inte att jag måste väga en viss siffra eller ha en viss procent muskelmassa utan att jag har en bra KÄNSLA för mig själv. Och jag vet att regelbunden träning och nyttig mat får mig att må bra. Och att unna mig Champagne ofta ;).
Eftersom jag inte varit utanför dörren än idag funderar jag på att springa en kortare runda även ikväll när Carl ska iväg en sväng. Annars har vi varit inomhus och planerat bröllop hela dagen idag. Hoppas ni har en underbar helg!