God morgon fina. Hoppas ni mår bra. Onsdag är en av mina favoritdagar i veckan. Idag, resten av veckan och nästa vecka blir det hemmajobb men i måndags och igår var jag på kontoret. I måndags hade jag möte med min chef om min nya tjänst som kommer innebära en del förändringar som jag är riktigt taggad på.
Jag kommer nämligen börja jobba ca 35-50% för Göteborg, och resterande tiden av min heltidstjänst kommer jag fortsätta jobba för kontoren i Skåne och Spanien. Så kul! Jag kommer fortsätta vara baserad här i Malmö men mitt jobb är ju 100% digitalt så jag kan enkelt jobba för de andra kontoren härifrån.
Det ska bli riktigt roligt att jobba varierat med digital marknadsföring för olika regioner :). Det har egentligen redan dragit igång. För Göteborg är det mycket jobb med content och annonsering i deras sociala medier vilket jag redan gör mycket med i Skåne och Spanien.
Det var en liten jobbuppdatering! Ha en underbar onsdag!