Hej fina. Hoppas att ni mår bra. Jag tänkte summera lite av min helg som har innehållit mycket. I fredags jobbade jag hemma och vid femtiden tog jag helg och mötte upp Charlotta och Erica på L’enoteca för after work. Mycket trevligt. Jag och Charlotta drog vidare till Atmosfär för middag sedan och därefter avslutade vi kvällen hemma hos henne. Himla trevlig kväll!
I lördags var jag ju och provade och hittade the one bröllopsklänning som ni kan läsa om här. Anna var med mig och vi hann även sätta oss på Vespa en sväg efter själva provningen. Sedan fotade vi lite outfits till våra Instagramkonton och bloggar. På kvällen umgicks jag med Carl. Vi gick och handlade mat på Hansa och svängde in på Julies på vägen hem. Det är en vinbar som även har god ost som vi beställde som en förrätt till kvällens middag hemma. Gillar verkligen Julies och det ligger väldigt nära vår lägenhet också. De har öppnat sin uteservering och även om den inte hade sol när vi satte oss där var det mysigt att kunna sitta ute. Rekommenderar verkligen ett besök på Julies.
Sedan lagade vi rårakor här hemma och såg Scary Movie, den första filmen haha. Vilken nostalgi! Jag är väldigt lättroad och skrattade fortfarande åt filmen. Carl somnade så han var kanske inte riktigt lika imponerad hehe. Idag har det varit fokus på träning (Se mer imorgon) och lite bröllopsplanering. Hoppas ni njuter av er söndag! 🙂 En mix av bilder från helgen nedan.
Så härligt ni hade det och gott med råraka =D
Älskar det ?