Weber-grillar på nätet
– blogginlägg är en annons för Lindar’n
Hej fina. Nu när våren är här (inklusive en del aprilväder) har grillsäsongen tjuvstartat och jag längtar så mycket till sommaren då man kan njuta av grillad mat i stort sett varje kväll. Idag tänkte jag berätta för er om en webbutik som heter Lindar’n som erbjuder ett stort och brett sortiment av Weber-grillar på nätet. Weber är ju ett av världens mest kända varumärken inom grillar och tillbehör och vi har Weber både här hemma i föreningen där vi delar grill och hos mina föräldrar i Hudiksvall. Vi ska faktiskt ha grillpremiär på lördag hemma hos Anna och Gracjan som också (såklart) har en Webergrill. Ska bli riktigt kul att starta grillsäsongen i goda vänners lag.
Hos Lindar’n hittar man ett välsorterat utbud med grillar från Weber med alltifrån kolgrillar, gasolgrillar och så kallade Q-grillar till olika tillbehör som gör grillandet ännu bättre. Det kan till exempel vara olika grilltänger, rengöringsprodukter och tändningsverktyg. En grill ser jag verkligen som en investering i livskvalitet och just kvalitet är ju verkligen något man får både genom hela köpprocessen och i själva produkterna när man handlar Weber-grill hos Lindar’n. Jag har framför allt tittat närmare på Lindar’ns breda och stora sortimentet Weber Genesis II där de just nu har riktigt bra erbjudanden. Du hittar några av mina absoluta favoriter nedan.
Weber-grillar på nätet
Originalet av Webers klotgrill, Weber Original Kettle e-4710, som bygger på den ursprungliga designen från 1952. Nu till extra bra pris så passa på att fynda i bra tid innan säsongen drar igång på riktigt!
Denna gasolgrill Weber Spirit II E-210 GBS har vi i vår bostadsrättsförening och den funkar hur bra som helst. Riktigt smidigt med de extra avlastningsutrymmena som underlättar grillningen betydligt.
För att lyckas så bra som möjligt med grillningen behövs också bra verktyg som dessa Weber premium tvådelade set med grilltång och stekspade. Båda i rostfritt stål och de tål även maskindisk.