Randig knytblus
Hej fina. Det kan nog inte vara många av mina följare som missat att jag älskar knytblusar! Jag har använt det sedan jag var tonåring och jag tycker verkligen att en knytblus är ett plagg som aldrig blir omodern. Tycker att det är så snyggt med kostym med en knytblus istället för en vanlig blus eller skjorta.
Min senaste knytblus är en randig knytblus i blått och vitt. Där är själva knytbandet randigt precis som resten av blusen vilket jag tycker är superfint. Ni som läst Lokaltidningens modereportage där jag tipsar om modetrender 2019 kanske minns att jag lovade att sätta mer färg på min garderob i år och den här blusen ser jag som en färgklick i min annars väldigt svarta och vita garderob 🙂
Den här knytblusen i blå- och vitrandigt mönster tycker jag passar både på vår/sommar och vinter/höst. Allt handlar ju om vad man har till, hur man stylar den. Nu kör jag den som en del i en business outfit, med eller utan kavaj 🙂 I sommar tänker jag att jag kan ha den till till exempel vita shorts.