Drömde jättekonstigt inatt. Att vi hade en stor fest här och plötsligt ser jag att det springer runt en massa möss. Jag ringer då brandkåren (?) som kommer hit för att försöka få bort dem. Konstigt med drömmar, vad kan denna betyda liksom?
Det här med sovmorgon har jag verkligen börjat njuta av på riktigt. Det är en sådan lyx. Hela veckan har det känts som att klockan är mitt i natten när alarmet gått igång vid 6.20. Idag klev vi upp vid elva, gjorde någon slags brunch och tittade på Midnattssol. Jag älskar ju verkligen kriminalserier och denna är en fransk-svensk (mest svensk) som går att se på SVT Play. Utspelar sig i vackra Kiruna. Se den!
Dagens planer är att vi ska handla inför ikväll då vi ska bjuda Marie och Jocke på middag och sedan ska vi nog dricka drinkar på Embassy of Sagrantinia där jag och Carl var på middag förra helgen. Gillade ju verkligen miljön så känns trevligt att gå dit igen.
Se Midnattssol HÄR.